Electric Picnic Festival

Electric Picnic Festival to impreza muzyczna, która od 2004 roku odbywa się w Irlandii. W pierwszym roku edycji Festivalu okazało się, że cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem z powodu udziału w nim uznanych gwiazd muzycznych, lecz również ze względu na jego wyjątkowa atmosferę głębokiego relaksu i luzu. Dotychczas na żadnej imprezie muzycznej nie zaoferowano takich doznań przy akompaniamencie muzyki elektronicznej. Kojarzy się ona bowiem raczej z niezwykle głośnym, dynamicznym brzmieniem i wyjątkowa energią. Tu jednak jest znacznie spokojniej.

Połączenie muzyki ze sztuką

Już w kolejnym roku edycji Festivalu został on wydłużony do trzech dni. Na decyzję tę wpływ miało ogromne zainteresowanie publiczności, jak i uczestnictwo większej liczby głównych sponsorów, wśród których znalazła się marka Heineken. Co ważne, marka ta wniosła pewne doświadczenie zdobyte już na polu innych dużych imprez o podobnym charakterze. Począwszy od drugiej edycji do programu włączono dodatkowe elementy.

W trosce o środowisko

Wyjątkowy charakter Electric Picnic związany jest także z niespotykaną wśród wydarzeń muzycznych o takim zasięgu, troską o środowisko. Najnowsze edycja imprezy odbywać się będzie w znacznej mierze z wykorzystaniem energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, w całości będą nią zasilane wszystkie punkty gastronomiczne.

Warsztaty dotyczące ekologii są stałym elementem Festivalu. Na terenie miasteczka odbywa się wiele pokazów, które w sposób praktyczny przekazują uczestnikom wiedzę dotyczącą ekologii, którą mogą i powinni stosować w swoim codziennym życiu.

Tor de Picnic

Innym przejawem troski o rozważne korzystanie z naturalnych zasobów jest organizowany Tour de Picnic. Składa się on z dwóch niezależnych wydarzeń: maratonu o długości 17 kilometrów i trasy rowerowej o długości 80 kilometrów. Celem obu sportowych imprez jest propagowanie aktywności fizycznej jako elementu dbania o zdrowie i kondycję fizyczną oraz rezygnacja z transportu samochodowego na rzecz rowerowego. Udział w maratonach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 450 euro. Na każdego uczestnika na mecie czeka bilet wstępu na Electric Picnic. Całość zysków z Tour de Electric zostaje przekazana fundacjom charytatywnym działającym na rzecz dzieci.

Atrakcje Electric Picnic

Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji, zupełnie nie związanych z muzyką. Jedną z nich jest możliwość zażycia kąpieli w zlokalizowanym w posiadłości Stradbally Hall, w bliskiej odległości od miasteczka piknikowego. Na jednej ze scen – Body&Soul – można skorzystać z relaksacyjnych masaży czy z usług osób wróżących z kart tarota.

W miasteczku nie ma miejsca na negatywne emocje lub zły humor. Dla wszystkich, którzy potrzebują większej dawki uśmiechu postawiono scenę komediową. W przestrzeni namiotu odbywają się projekcje filmów komediowych.

Bilety na tę imprezę wyprzedają się zazwyczaj w ciągu jednego dnia, a gości na niej około 70 tysięcy osób. W tym wydarzeniu muzyka jest motywem przewodnim, ale najważniejsi są ludzie i dobre emocje. Pozytywną atmosferę budują nie tylko koncerty, lecz również kolorowe elementy festiwalowego tła. To z tego powodu impreza została nagrodzona w wielu konkursach dotyczących wydarzeń muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *