Sztuka na Open’er Festival

Open’er Festival nie bez powodu znajduje się w czołówce europejskich wydarzeń muzycznych. W jego trakcie promowana jest nie tylko muzyka, ale również sztuka i kino. Co ciekawe, nurt sztuki na Festivalu rozpoczęła współpraca z głównym sponsorem – marką Heineken. Ze sztuką obcuje każdy, kto znajdzie się w festiwalowym miasteczku. Co roku bowiem znajdują się tam oryginalne prace artystów. Najczęściej są to dynamiczne instalacje, które dzięki podświetleniu są doskonale widoczne również po zmroku.

Teatr

W trakcie trwania imprezy na dwóch scenach odbywają się spektakle teatralne, których motywem przewodnim są współczesne problemy. Zazwyczaj odwołują się one do aktualnej sytuacji w kraju, oraz na świecie. W ten sposób zaspokajane są gusta wszystkich gości. Warto podkreślić, że nawet problemy krajowe ukazane są w sposób uniwersalny, zrozumiały dla każdego.

Muzeum

Na terenie miasteczka obejrzeć można również wystawę przygotowaną we współpracy z warszawskim Muzeum Sztuki Współczesnej. Organizatorzy dbają, by wystawa miała wydźwięk zrozumiały dla każdego odbiorcy, gdyż oglądają ją goście z różnych krajów. Zazwyczaj prezentowane są prace artystów młodego pokolenia, tych o uznanych nazwiskach, jak i dopiero zaczynających swoją przygodę ze sztuką.

Instalacje

Instalacje to ważny element imprezy. Zlokalizowane są w zależności od wielkości w centralnych punktach, lub na obrzeżu miasteczka. Ich twórcy to polscy artyści działający w nurcie sztuki nowoczesnej. Dzięki dużej ilości przestrzeni instalacje mogą mieć naprawdę duże rozmiary, gdyż artysta nie jest ograniczony brakiem miejsca. Jednym z takich wielkogabarytowych „przebojów” okazała się instalacja „Antek” autorstwa Pawła Althamera i Grupy Nowolipie. Była ona szeroko komentowana zarówno przez krytyków, jak i oczarowaną nią publiczność.

Jak przedstawiono wydarzenie muzyczne jest świetnym miejscem do promocji sztuki. Dzięki oryginalnym projekcjom, ciekawym spektaklom i poruszającym tematom wystaw muzealnych sztuka dociera do serc gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *