Poza nurtem: Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Ciekawym festiwalem będący niejako obok mainstreamowego nurtu festiwalowego jest Wschód Muzyki – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival odbywający się corocznie w Lublinie. Co odróżnia go od innych? Przede wszystkim Inne Brzmienia ukierunkowane są na pokazywanie najbardziej nowatorskich rozwiązań i trendów muzycznych. To spotkania z muzyką na granicy różnych gatunków, kultur i wpływów.

Nie samą muzyką Inne Brzmienia żyją

W programie Festivalu znajdują się wydarzenia dotyczące promocji kultury krajów bloku wschodniego dotyczącej kina, książki, literatury i sztuki współczesnej. W ramach tej ostatniej pokazywane są prace z dziedziny fotografii, plakatów, designu. Dzięki uczestnictwie artystów z Gruzji, Armenii, Ukrainy czy Białorusi kultura ta staje się bardziej dostępna i zrozumiała dla uczestników imprezy. Natomiast artystom pozwala zaistnieć na polskiej scenie na dłużej.

W ramach działalności Innych Brzmień przez cały rok odbywają się ciekawe spotkania powiązane tematycznie z ideą festiwalu. Dotyczą głównie związków muzyki z innymi dziedzinami i jej wpływu na nasze życie.

W czasie trwania imprezy odbywają się targi małych wydawców, warsztaty, prelekcje i konferencje. Festival organizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury oraz przy zaangażowaniu lokalnych środowisk kulturalnych. Każdy, kto chciałby poznać kulturę naszych wschodnich sąsiadów powinien uwzględnić to miejsce w wakacyjnych planach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *