Festiwale lokalne – czy warto na nich być?

Festiwale muzyczne kojarzą nam się z dużymi imprezami masowymi. Tymczasem w kraju działa wiele pomniejszych imprez festiwalowych, o mniejszym zasięgu i randze. Są one świetną okazją do posłuchania na żywo ulubionej, najczęściej polskiej, gwiazdy.

Kraków Live Festival

To stosunkowo młoda impreza muzyczna, odbywająca się w Krakowie corocznie pod koniec sierpnia. Festival trwa dwa dni i występują na nim w głównej mierze polscy soliści i zespoły. Nie oznacza to, że nie ma zagranicznych gości. Koncerty odbywają się na dwóch scenach. Pełen harmonogram imprezy dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Sunrise Festival

To impreza odbywająca się w lipcu w Kołobrzegu. Dedykowana jest fanom muzyki elektronicznej. Na muzycznej scenie goszczą zagraniczni i krajowi goście. Impreza trwa trzy dni.

Audioriver Festival

Muzyczne wydarzenie odbywające się pod koniec lipca w Płocku. Ciekawostką dotycząca tej imprezy jest możliwość spotkania się z artystami i producentami muzycznymi działającymi na rynku muzyki elektronicznej.

Oferta festiwalowa w kraju dedykowana jest fanom poszczególnych gatunków muzycznych. Ilość muzycznych eventów odbywających się w miastach jest bardzo duża i nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. Z pewnością każdy może znaleźć coś interesującego w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *