Kalendarz europejskich letnich festiwali

W Europie odbywa się wiele interesujących festiwali. Poniżej podajemy miesiące, w których się odbywają. Warto zarezerwować czas i wybrać się na jeden z nich.

Maj/Czerwiec

Primavera Sound to impreza odbywająca się w Barcelonie. Zlokalizowana nad brzegiem morza zaskakuje piękną scenerią. O tym festiwalu mówi się, że otwiera sezon na całym kontynencie. Koncerty odbywają się na 22 scenach, więc każdy miłośnik muzyki znajdzie tu coś dla siebie.

Let’s Rock the North East – The Retro Festival to impreza odbywająca się w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Jej motywem przewodnim jest muzyka lat 80. Na scenie obowiązuje ubiór w klimacie muzycznym, także imprezowicze w większości ubrani są w odzież tamtego okresu.

Southside Festival to impreza odbywająca się w Neuhausen, w Niemczech. Jest to największa impreza dedykowana w całości muzyce alternatywnej. Impreza trwa trzy dni, a w jej trakcie występuje około stu artystów. Polecamy go szczególnie fanom muzyki elektronicznej, niezależnej i oczywiście alternatywnej.

Hove Music Festival to impreza, która na jakiś czas zniknęła z festiwalowego kalendarza. Powróciła z przytupem po latach. Odbywa się w czerwcu w miejscowości Arendal w Norwegii. Gości wielkie nazwiska muzyczne a dedykowana jest szerokiej grupie odbiorców, słuchaczom popu, metalu i rocka.

Lipiec

Main Square Festival to jedna z największych festiwalowych imprez we Francji. Odbywa się w Arras i corocznie przyciąga około 100 tysięcy fanów muzyki. W jej trakcie odbywa się wiele koncertów, więc nie jest dedykowana jednemu gatunkowi muzycznemu.

North Sea Jazz to największa na świecie impreza muzyczna, która odbywa się pod dachem. Zlokalizowana jest w Rotterdamie, w Holandii. Trwa trzy dni, w trakcie których grane są koncerty muzyki jazzowej jako line-up’y oraz soulu, bluesa, funky, hip-hopu jako koncerty towarzyszące.

Sierpień

Brutal Assault to sierpniowy festiwal muzyki metalowej i punku odbywający się w czeskim Jaromierzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *