Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival to jeden z większych festiwali muzycznych w Polsce. Pierwszy koncert odbył się w 2008 roku i obejrzało go 35 tysięcy osób. Jego ideą jest ściągnięcie do stolicy największych gwiazd muzycznych światowego i krajowego formatu. Pierwsze koncerty miały miejsce na Placu Defilad i obejrzeli je przede wszystkim mieszkańcy Warszawy.

Nowe miejsca, nowe idee

Wraz z rozrastającą się publicznością zmieniają się miejsca organizacji imprezy. 2020 rok to lokalizacja na Torze wyścigów konnych Służewiec, a więc również w granicach miasta. Festiwal jest zmienny, tak jak zmienia się otaczająca go rzeczywistość. Początkowo jego główną ideą było granie dobrej muzyki i to ona stanowiła motyw przewodni. Obecnie w ramach wydarzeń towarzyszących poruszane są ważne kwestie społeczne. Drugim trendem jest technologia z naciskiem na możliwości sieci komórkowych i dedykowanego im sprzętu. W początkowym okresie działania festiwalu głównym sponsorem była marka Heineken, obecnie jest jeden z operatorów telefonii komórkowej.

Impreza odbywa się w mieście, stąd jej znacznie mniejszy rozmach dotyczący funkcjonowania infrastruktury towarzyszącej. Wszyscy uczestnicy imprezy muszą samodzielnie poszukać miejsca noclegowego, gdyż nie tworzy się tu żadnego miasteczka. Bilety są dostępne przez dłuższy czas, jednak lepiej nie czekać z zakupem na ostatnią chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *