Open’er Festival

Open’er Festival to jeden z najmłodszych festiwali muzycznych w Polsce. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że biorą w nim udział gwiazdy muzyczne światowego formatu. Coroczne koncerty są wielką ucztą muzyczną dla fanów.

Heineken Open’er Festival

Pierwsze koncerty w ramach Festivalu odbyły się w Warszawie w 2002 r. Wówczas nosił on nazwę Open Air Festival i trwał zaledwie jeden dzień. Zagranicznymi gośćmi Festivalu byli The Chemical Brothers, a koncerty odbywały się na dwóch scenach. Popularność, jaką zyskało wydarzenie sprawiła, że w roku 2003 przystąpiła do niego marka Heineken jako sponsor tytularny. Tym samym od 2003 r. wydarzenie przyjęło nazwę Heineken Open’er Festival, a lokalizacja koncertów została zmieniona na Gdynię.

Począwszy od roku 2004 wydłużono czas trwania Festivalu do dwóch dni. Dzięki temu uczestnicy mogli wysłuchać koncertów większej ilości zagranicznych gwiazd. Najlepsze muzyczne nazwiska, doskonała organizacja i atmosfera sprawiły, że wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Udział sponsora strategicznego – marki Heineken, pozwolił już w 2006 roku na wydłużenie czasu trwania koncertów do trzech dni. Równocześnie ze względu na ogromne zainteresowanie publiki i brak miejsca na przyjęcie tak dużej liczby gości, zmieniono lokalizację eventu z gdyńskiego Skweru Kościuszki na Port Lotniczy. W tej lokalizacji impreza odbywa się do dnia dzisiejszego.

Sceny

Wydarzenia muzyczne odbywają się na kilku scenach. Dokładny harmonogram wydarzeń na każdej z nich dostępny jest na stronie Open’era. Dzięki wyróżnieniu kilku miejsc możliwe stało się jednoczesne zaspokojenie odmiennych gustów muzycznych gości. Mogą oni uczestniczyć w koncertach odbywających się na scenach:

– Tent Stage – scena w namiocie, na której występują gwiazdy tylko odrobinę mniejszego formatu, niż na scenie głównej,

– Silent Disco – to miejsce, w którym posłuchać można muzyki dyskotekowej w najlepszym wykonaniu,

– Beat Stage – to scena taneczna, grane tu utwory porywają wszystkich do tańca, gwiazdami są największe światowe nazwiska i zespoły ( co ważne z rożnych kultur),

– Alterkino – sala dedykowana wielbicielom kina.

Program Opene’ra jest układany w taki sposób, by poza głównymi scenami pokazać znaczące wydarzenia ze świata kina i muzyki. W ten sposób organizatorzy zwracają uwagę na różnorodność poza dominującymi nurtami, a goszcząc gwiazdy z różnych regionów świata, w tym z krajów arabskich, promują różnorodność kulturową.

Ciekawostki

Marka Heineken i Festival Open’er to zdaje się przykład najdłuższego sponsoringu tytularnego wydarzenia muzycznego w Polsce. Umowa między organizatorem a sponsorem obowiązywała przez 11 kolejnych edycji wydarzenia. Tak długa współpraca między marką a organizatorem była możliwa dzięki spójnej wizji promocji muzyki w kraju. Tym samym wydarzenie, jakim stał się Heineken Open’er Festival zyskało międzynarodową rangę i sławę. Mimo, że zakończono współprace tytularną, Heineken pozostał jednym ze sponsorów, a piwo tej marki jest w dalszym ciągu sprzedawane podczas każdego Festivalu.

Open’er Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych na mapie Europy. Impreza została wielokrotnie doceniona i nagrodzona w ramach wielu konkursów. To wszystko sprawia, że każdego roku przybywa do Portu Lotniczego w Gdyni tysiące gości ze wszystkich stron świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *