Trendy modowe na polskich festiwalach muzycznych

Festiwale muzyczne to wydarzenia, w trakcie których obowiązują niepisane zasady dotyczące stylizacji. W zależności od rodzaju imprezy można się spotkać z pewnymi nieprzemijającymi trendami. Warto się z nimi zapoznać przed wyjściem na koncert.

[IMAGE=b41BYZeFfCHT.jpg]

Fryzury

[IMAGE=crg2iWe1rk44.jpg]

Fryzura na festiwalu muzycznym to ważny element stylizacji. Rodzaj upięcia czy koloru determinowany jest gatunkiem muzycznym, któremu poświęcony jest festiwal. W trakcie wydarzeń, na których dominuje muzyka techno, spotkamy najróżniejsze kolory we fryzurach. Wielu uczestników ma zafarbowane włosy, przy czym dominują kolory neonowe. Wybierają je gwiazdy i to nie tylko we włosach, ale także na paznokciach czy w makijażu. Oryginalne, nowoczesne strzyżenia, podkreślone mocną linią cięcia i upięcia, zapobiegające naruszeniu fryzury podczas tanecznych ruchów to must have.

Zupełnie inną stylistykę obserwujemy na festiwalach muzyki popularnej. Tu dominują proste, codzienne fryzury, warkocze i upięcia, bez większych fajerwerków. Natomiast podczas koncertów rockowych spotkamy większą liczbę mężczyzn z długimi włosami, brodami, czy dredami.

Printy

Festiwalowa moda często nawiązuje do obecnych w modzie printów. Widoczne są one nie tylko na odzieży, lecz również w biżuterii, wzorach manicure czy dodatkach. W ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się wzory zwierzęce, a obecnie zyskują roślinne. Modne są również printy z postaciami czy elementami kultowych filmów, na przykład Star Wars. Trendem, który nieustająco obowiązuje najbardziej zagorzałych fanów danego wykonawcy, czy zespołu, jest odzież z jego zdjęciem lub logo. Oczywiście musi to być produkt oryginalny, pochodzący ze sklepu współpracującego z muzycznymi gwiazdami.

Torebki nerki

Torebki nerki są popularnym elementem outfitu festiwalowego przede wszystkim z powodu ich wygody. Nerka skutecznie zastępuje torebkę czy mały plecak. Można w niej zmieścić najpotrzebniejsze dokumenty, telefon i pieniądze. Założona zamiast paska, czy przewieszona na klatce piersiowej jak klasyczna torebka, pozwala na skuteczne zabezpieczenie się przed kradzieżą. Dzięki temu można skupić się wyłącznie na dobrej zabawie. Wiele nerek występuje w opcji unisex, co sprawia, że na festiwalach muzycznych noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Wygoda przede wszystkim

Bez względu na to, jakie dodatki dobierzemy do koncertowej stylizacji, muszą być one wygodne. To kluczowe kryterium wyboru, szczególnie podczas dłuższych wydarzeń. Najważniejsze w tym aspekcie są buty. W przypadku wielu stylizacji odpowiednie będą wygodne buty Ecco, których wiele modeli pozwala na dobranie obuwia odpowiedniego zarówno do casualowej, jak i bardziej wyszukanej stylizacji.

Należy również zadbać o wygodną odzież wierzchnią, która szczególnie wieczorową porą skutecznie chronić będzie przez zimnem i ewentualnym deszczem.

Festiwale muzyczne cechuje określona stylizacja, która nie dotyczy samego tylko ubioru, lecz także fryzury, makijażu czy dodatków. Są one ściśle związane z obowiązującymi trendami w modzie, co ma swoje odzwierciedlenie w kolorach odzieży, ich rodzaju, butach czy torebkach. W rzeczywistości moda festiwalowa to obowiązujące trendy tyle, że bardziej wyraziste i zaakcentowane, a nawet przerysowane. Przecież jest to jedna z niewielu okazji, kiedy można stylizować się bez żadnych ograniczeń a przy tym dobrze się bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *